Otohaber

On yıl sonra dönen Honda HR-V

Honda HR-V

Japonların otomotiv devi Honda, küçük sınıf Crossover sınıfında ortalığı kasıp kavuracak bir modeli ile geliyor. Bu modelin adı Honda HR-V. 1999 dan 2005 e kadar üretilen bu model o zamanlar arasında tutulmamıştı çünkü alıcılar kompakt SUV’a hazır değillerdi ama Honda HR-V modelini bu yıl Frankfurt Otomobil Fuarında yeniden tanıtarak canlandıracak.

Honda HR-V, daha önceki modellerinden tamamen sıyrılarak yepyeni bir tasarım ile başlıyor. 4,3 metre uzunluğuyla küçük sınıf crossoverlar standartlarında bir boya sahip olan otomobilin hem kompakt hatchbacklerden hem de MPV’lerden müşteri kapması amaçlanmış ve buna göre iç mekanı kullanışlı hale getirilmiş. 60:40 oranında yatırılabilen arka koltuklar tıpkı Honda Jazz’da olduğu gibi sırtlık kısmı dik kalacak şekilde sadece minder kısmı kaldırılarak da kullanılabiliyor. Öyle ki Tüm koltuklar yatırıldığındaysa tamamen düz bir zemin elde edilebiliyor. Bu durumda 453 litrelik bagaj hacmi 1026 litreye yükseliyor.

Tamamen yeni özel olan Honda HR-V’de ilk etapta bir benzinli ve bir dizel motora görev verilmesi planlanıyor. 1,5 litrelik atmosferik beslemeli benzinli i-VTEC motor 130 beygir güç üretiyor ve 6 ileri vitesli manuel ya da CVT şanzımanla alınabiliyor. 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel i-DTEC motorsa 6 ileri manuel şanzımanla gücü ön tekerleklere aktarıyor.

Honda HR-V’nin yıl sonuna kadar Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor. Kendisinden beklenen atağı gerçekleştiren Honda firması bakalım satış konusunda ne kadar başarılı olabilecek ve otomobil sektörünün önde gelenleri bu konu hakkında neler düşünecek. Ancak genel izlenim her şeyin iyi ve güzel olacağı yönünde.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!