Otohaber

Sportif Mercedes-Benz C-Serisi Coupe

Mercedes-Benz C-Serisi Coupe

Mercedes-Benz firmasının orta sınıftaki temsilcisi C Serisi’nin Coupe versiyonu da gün yüzüne çıktı. Alman üretici firmanın yenilenmiş hali ile satışa sunduğu C serisinden sonra bu modelin spor versiyonu olan C serisi araç modelleri de ortaya çıktı. Markanın dümeni olan S serisinden izler taşıyan C serisinin Coupe’si de büyük ağabeyinin sportif versiyonuyla benzerliğiyle dikkat çekiyor.

BMW 4 Serisi Coupe ve Audi A5 ile rekabet edecek Mercedes-Benz C Serisi Coupe, selefine göre 95 mm daha uzun, 40 mm daha geniş ve 80 mm de daha uzun dingil mesafesine sahip. Detayları Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak modelin motor seçenekleri henüz paylaşılmamış olsa da otomobilde önemli güvenlik sistemlerine yer verildiği belirtildi. Yani Mercedes-Benz firması her zaman olduğu gibi farkını ortaya koyarak değişimlerin de değişimini yaparak bir ilke daha imza attı.

En yeni jenerasyon Mercedes-Benz C Serisi Coupe’de adaptif hız sabitleyici, frenleme asistanı, aktif şerit takip yardımcısı, aktif park asistanı ve 360 derece açıya sahip kamera sistemi otomobille sunulacak güvenlik ekipmanlarının başında geliyor. Bir çok son kullanıcıdan tam not alan araç, profesyonellerin gözünde de çok iyi yerler de bulunuyor. Eylül ayında yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilecek otomobilin yılın son aylarında satışa çıkarılması bekleniyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!