Otohaber

Porsche Cayenne GTS (2015)

Porsche Cayenne GTS (2015)

Alman markayı SUV sınıfında küçük kardeşi Macan ile birlikte başarılı bir şekilde temsil eden Cayenne, geniş iç mekanı, hassas direksiyonu, yüksek viraj kabiliyeti performansıyla dikkat çekerken, modelin ilk jenerasyonu 2002 yılında ilk yollara çıktığından bu yana bir kez makyajlandı.

2010 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ikinci nesil Cayenne ise daha dinamik, daha etkileyici ve daha teknolojik bir yapıya sahipti. Aradan geçen 4 yıl boyunca onu yollarımızda görmeye alıştık.

Hatta pek çok Porsche sahibi SUV Cayenne’i benimseyemedi, hatta marka algısını düşürdüğün söyleyenler bile var. Fakat SUV modeller Porsche’yi en karlı markalardan biri haline getirirken, Alman marka da Cayenne’in yanına Macan’ı da ekleyerek eleştirilere cevap vermeyi başardı.

Makyaj operasyonu kapsamında gençleşen Cayenne’nin GTS versiyonunda göze çarpan ilk değişiklikler aracın ön tasarımında yer alıyor. Geniş ızgara, yeniden tasarlanan ön tampon, öndeki hava girişlerindeki keskin hatlar değişiklikler arasında. Far grubunda ise, LED kullanılmış. Ayrıca otomobilin kaputu da genişletilmiş ve daha belirgin hatlara kavuşmuş.

Sportif tasarım anlayışıyla oldukça kışkırtıcı bir görünüme sahip modelin 20 inç boyutundaki jantları ve standart versiyona göre 20 ile 24 mm alçaltılmış olması onu daha çekici bir hale getirirken, bu SUV’dan beklenen dinamizmi de sunmayı hedefliyor. Ayrıca, araçta spor egzoz sistemi de yer alıyor.

2015 Cayenne GTS’in kaputunun altında 3.6 litrelik twin turbo bir V6 motor yatıyor. 440 HP güç üreten bu motor 600 Nm tork değerine sahip.

Yani bu da selefine göre 20 HP güç ve 85 Nm fazladan tork anlamına geliyor. Aracın 0’dan 100 km/s hıza çıkması ise 5.2 saniyede gerçekleşirken opsiyon olarak satın alınabilen Sport Chrono paket ile Cayenne GTS’in maksimum hızı 262 km/s olarak açıklanıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!