Otohaber

Seat’ın en dinamik otomobili Seat Leon Cupra

Seat Leon Cupra (2016)

Otomobil sektörünün liderleri arasında yer alan SEAT firmasının yeni üyesi Leon Cupra! Her sürüşü bir macera haline getiren bir otomobil. Yeni SEAT Leon CUPRA – Şimdiye kadarki en güçlü CUPRA. Sloganı ile geliyor. Genel olarak bakıldığında daha güçlü bir motor, SEAT Leon CUPRA’ya belirgin şekilde daha direkt bir direksiyon profili sağlayarak onu sınıfının en dinamik otomobili haline getirir anlayışından yola çıkılarak performans konusunda köklü değişimlerin yapıldığını görebiliriz.

Sürücüye daima hassas ve sakin bir kullanım duygusu verirken keskin virajların üstesinden gelmek ve mükemmel park manevraları yapmak için daha az direksiyon kullanımı sağladığı için, kullanıcı aşamasında aracın ne denli üst seviye de olduğunu görebiliriz. 2.0 TSI motor, gaz pedalının her hareketine anında tepki veriyor ve keyif verici şekilde devirleniyor. Yani araca aslında duygusal dokunuşlar yapılmış.

Uygun fiyatlarda yakıt tüketimi ve ideal tork düzeyi ile birlikte maksimum güç sağlar. Yeni Cupra da sürüş profilinde gaz pedalına duyarlılık arttırılmış, DSG en sportif vites değiştirme modunda çalışır ve ses kumanda elemanı, turbo şarjlı motorun dolgun sesinin desteklenmesi sağlanmış.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!