Otohaber

Şık ve Modern görünümüyle yeni nesil Nissan Altima

Nissan Altima (2016)

Şık ve Modern görünümüyle yeni nesil Nissan Altima

Sessiz sedasız arkalardan gelen ve gelirken de korku salan Japon otomotiv firması Nissan, teknolojiyi görsellikle birleştirerek yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Bu yeniliklerin en başında Altima modeli geliyor. Altima ile ilgili radikal kararlar alan firma bakalım neler yapmış.

Kuzey Amerika bölgesinde çok önemli bir yeri olan Altima görsel olarak değiştirildi. Japon üretici Nissan’ın büyük sedanı kapsamlı düzenleme ile birlikte daha aerodinamik hale getirirken motor kısmına pek dokunmamış gibi görünüyor. Çok daha sportif bir görünüme kavuşturulan otomobilde yeni LED farlar, geniş bir “V” şeklinde ön panjur, yeni tamponlar, farklı ön çamurluklar, yeni jant seçenekleri, elden geçirilen bagaj kapağı ve LED stoplar gibi farklılıklar gözlerden kaçmıyor.

Aracın iç mekanda ise ön koltuk tasarımlarını değiştirdiğini açıklayan Nissan gösterge panelini üzerinde de değişiklikler yaparak orta konsolda yeni havalandırma ızgaraları ve radyo kumandaları koymuş.. Vites tarafının yanlarına ise destekler eklenirken burada bulunan bardaklıklar birbirine bağlanmış. Motor gücü olarak ise  2.5 ve 3.5 litre hacimli benzinli motorlar barındırmaya devam eden otomobilin 185 ve 270 beygirlik güç çıkışlarında bir farklılık olmasa da aktif ön hava emiş kapakları ve yeni alt paneller sayesinde hava sürtünme katsayısı 0.26’ya inmiş. Genel olarak bakıldığında değişimlerin çok hoş olduğunu söylemek mümkün.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!