Otohaber

Yeni dizaynıyla geri dönen Honda Civic

Honda Civic (2016)

Yeni dizaynıyla geri dönen Honda Civic

Honda’nın en uzun soluklu ve en çok tutan modeli Civic’in yeni nesil sedan seçeneğini Kuzey Amerika da tanıtan firma tamamen olumlu yorumlar aldı.

Eski modellere bakıldığında neredeyse 5 cm daha geniş olan Civic daha uzun ve alçak bir yapıya kavuşurken, aracın  aks mesafesi de yaklaşık 3 cm uzamış. Yine aracın asıl farklı yanı ise arka bölümleri olmuş.  Dört kapılı coupe modellerde olduğu gibi geriye gittikçe alçalan bir tavan çizgisine sahip olan Civic’in kısa yapılı bagaj kapağı neredeyse C sütununun açısına sahip.

Parantez şeklinde ki stop lambaları ve ince yapılı spoiler de sportif görünümü pekiştirmiş. İç mekana bakıldığında ise bir Honda’da daha derli toplu bir yapı sergileniyor.  Dijital gösterge paneli üç bölüme ayrılırken düğme sayısı azaltışan orta konsolda büyük bir dokunmatik ekran kullanılmış.

Yaklaşık 30 kg hafifleyen aracın Amerikaya özel olan seçeneklerinde iki adet benzinli motor seçeneği bulunacak. 158 beygir güç üretebilen 2 litre hacimli motor Türkiye için önemli olmasa da turbo beslemeye sahip, 1.5 litre hacimli ünite, ürettiği 173 beygir güçle pazarda başarılı olma şansına sahip. Her iki motorda da 6 ileri vitesli manuel ve sürekli değişken oranlı otomatik şanzıman (CVT) seçenekleri sunulacak. Bakalım araçla ilgili tepkiler ne olacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!