Otohaber

Tesla’nın yeni rakibi Audi Q6 e-Tron

Audi Q6

Audi Q6 yeni nesil Q5 ile yakından alakalı dört kapılı bir CUV olarak biliniyor ve 2015 Frankfurt Otomobil Fuarında tanitilacak. Bu model elektrik pilli sürüm dahil alternatif güç aktarma sistemleriyle piyasaya sürülecek. Bunu bir plug-in hybrid model takip edecek ve hidrojen yakıtlı bir model çıkması da olasılıkla arasında. Dört kapı olmasına rağmen Audi Q6 Coupe benzeri tavanıyla son derece düşük sürükleme katsayısına sahip. İçerisinde Audi’nin yeni jenerasyon ekran tabanlı “sanal kokpit” donanımları bulunacak.
Q6 Audi’nin Teslaya benzemek ve “Vorsprung durch Technik” yani “Teknoloji aracılığıyla ilerleme” iddiasını güçlendirmek için bir girişimidir.

Audi Ar-Ge şefi Ulrich Hackenberg tarafından “Spor Aktivite Aracı” olarak tanımlanmıştır ve Tesla gibi bir sürüş deneyimi sunmayı hedeflediğini söylemiştir. Elektrik hakkında belirsiz beklentiler ve istikrarsız düzenlemeler göz önüne alındığında Q6 Auidi için bir kumar gibidir.

Audi’nin ikinci nesil modüler boyuna mimarisine dayalı olarak Q6 birden fazla motor seçenekleri ve en son sürücü destek sistemleri ile gelecek. Q6 bir sonraki nesil A8 ile eşleşen ve hatta aşan otonom sürüş özelliklerine sahip olcak. Audi Q6 aynı zamanda bir hava süspansiyon sistemi ile donatılmış olacak ve dış yüzeyinde aluminyum kullanılacak.
Q6’nın tamamen elektrikli versiyonu gelecek R8 e-tron bileşenlerini kullanacak. Tüm tekerleklerden çekiş ile 500 beygir gücü ve 500 civarındaki tork ile piyasadaki en hızlı SUV’lardan biri olacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!