Otohaber

Volvo Concept Coupe

volvo_concept_coupe

İsveç’in en ünlü araba üreticilerinden Volvo, Concept Coupe isimli modelini 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımından önce resmi olarak duyurdu.

Concept Coupe ismi ile Eylül ayında Frankfurt’ta sergilenecek olan Concept Coupe’nin yaratılış amacı, markanın bundan sonra çoğu modeli üzerinde kullanacağı yeni tasarım dilini tüm dünyaya duyurmak!

Ön taraftan başlayacak olursak Concept Coupe’nin ön yüzünde bulunan içbükey, sportif ön ızgara ile bundan sonra markanın ayırt edici özelliği olacak olan T-şekilli LED gündüz ışıkları dikkatimizi çekiyor. Arka tarafa doğru ilerlediğimizde ise aracın yuvarlak tavan çizgisi ile son derece sportif bir imaj çizdiğini söyleyebiliriz. Concept Coupe’nin zarif arka ucu ise simgeleşmiş P1800 modelini çağrıştırıyor. Kayda değer diğer dış görünüm noktaları arasında panoramik cam tavan ve 21 inçlik alaşım jantlar bulunuyor.

Lüks tasarım tıpkı dışarıda olduğu gibi kabin içinde de varlığını sürdürüyor. En üst düzey kalitede deri döşemeler ile bezenmiş kabin içinde gri renkte ağaç ve parlak siyah aksanlara sık sık rastlamak mümkün. Araçta tabi ki baş yukarıda ekranı ve geniş bir dokunmatik bilgi-eğlence sistemi de mevcut.

Volvo’nun yeni konseptinde gerekli olan güç, 2.0 litre hacmindeki Drive-E benzinli motordan ve arka akslara hareket veren elektrik motorundan oluşan şarjlı hibrid donanımı sayesinde sağlanıyor. Bu bileşke güç sayesinde toplamda yaklaşık 400 beygir ile 600 Nm torka sahip olan coupe, performans söz konusu olduğunda da kendini kanıtlıyor.

Volvo’nun tasarım patronlarından Thomas Ingenlath’a göre “Volvo Concept Coupe, gelecekten gelmiş bir hayal değil. O, yeni mimarimizin kapasitesini gösterebilmek için tasarlandı: kendinden emin duruş ve en belirgin tasarım imzaları. Yeni XC90 tamamen farklı tipte bir araba olsa da gelecek sene tanıtıldığında aradaki bağlantıyı kolayca kuracaksınız.”

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!