Otohaber

Thor’un kankası – Volvo V40’tan ilk görüntüler

Volvo V40 (2016)

Thor’un kankası – Volvo V40’tan ilk görüntüler

Diğer otomobil üreticilerin yeni modelleri yaklaşık her iki sene yenilenirken Volvo modellerinde kendine zaman tanıyor. Ortalama bir Volvo modeli 11 yıllık uzun bir ömür sürüyor ve bu da sektörde en uzunlar arasında. 2013’te tanıtılan V40’ın makyajlanmasıysa genel yöntemin tercih edildiğini gösteriyor.

Volvo V40 (2016)Cenevre Otomobil Fuarı öncesi resmi resimleri yayınlanan ve büyük görsel farklılıklar sunmayan yeni modelde kullanılan yeni farlar, XC90 ve S90’da da gördüğümüz “Tohr’un çekici” temasını yansıtırken makyajlanan ön panjurun içerisine yeni firma logosu yerleştirilmiş. Farklı gövde renkleri ve jant seçeneklerini de opsiyonlar arasına ekleyen Volvo büyük bir mekanik bir yenilik sunmamış.

İç mekanda farklı döşeme renk ve desenlerinin yanında konsol kaplamaları için de değişik seçenekler sunulurken aracın içerisine alınan havayı önce filtreleyen CleanZone teknolojisi modele eklenmiş. Logo değişimi, aracın anahtarının da makyajlanmasına neden olmuş.

Volvo V40 (2016)Benzer şekilde motor seçenekleri ya da yürüyen aksam gibi özelliklerde de bir değişiklik söz konusu değil. Aslında süspansiyon sisteminin konfor seviyesi biraz yükseltilebilir ve el değmişken kabinin ferahlık hissi de arttırılabilirdi ama onlar da artık 2020’de gelmesi beklenen yeni nesle kalacak gibi. Motor konusunda en azından ülkemizde 1,5 litrelik benzinli motora bağımlılık devam edecek gibi görünüyor ve 1,5 litrelik dizel hala görünürde yok.

Makyajlı Volvo V40’ın şimdilik en büyük mekanik yeniliğiyse D2 kodlu, 2 litre hacimli turbo Diesel motorun manuel şanzımanla donatılmış versiyonlarında egzoz gazı salınımının aşağıya çekilmesi.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!