Otohaber

Volvo’nun bağlantı sistemi “Sensus Connected Touch”

Uluslararası tasarımcı ve tasarım uzmanlarından oluşan bir jüri, Volvo Car Group’un yeni bağlantı sistemi Sensus Connected Touch’ı prestijli 2013 Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık gördü. Sensus Connected Touch, bir otomobile entegre dünyanın ilk sesli Spotify bağlantısı da dahil olmak üzere Volvo kullanıcılarına sıradışı olanaklar sunuyor.

Volvo Car Group Pazarlama, Satış ve Müşteri İlişkileri Kıdemli Başkan Yardımcısı Alain Visser; “Bağlantı çözümlerimiz daha keyifli ve güvenli sürüş yapmak için tasarlanmıştır. Red Dot Tasarım Ödülü de bu sezgisel yaklaşımı onaylıyor. İnsan merkezli yaklaşımımız, modern araç sahiplerinin araç kullanırken de sürekli bağlantıda kalma isteklerini yerine getiriyor,” diyor ve ekliyor: ” Sensus Connected Touch, 2014 yılında tanıtılacak tamamen yeni Volvo XC90’ın bilgi ve eğlence paketinin bir parçası olacak fabrika çıkışı dikey dokunmatik ekranın tanıtımı için de zemin hazırlıyor…”

Yeni ve ikinci el Volvo’lar için de kullanılabilir

Sensus Connected Touch; Volvo V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 ve S80’in birçok modeline yetkili satıcılar tarafından monte edilebilen bir aksesuar. Ayrıca model yılı 2011’den itibaren satılan tüm Volvo otomobillere de 7 inçlik ekranlı Sensus bilgi-eğlence sistemi entegre edilebiliyor.

Teknolojinin ulaştığı son nokta olarak kabul edilen kızılötesi ışın taramalı 7 inçlik dokunmatik ekran, eldiven giyildiğinde dahi kullanılabiliyor.

Zekice tasarlanmış ses kontrolü

Sistem, kullanıcıya maksimum esneklik sunmak için dokunmatik ekranın aracılığıyla olduğu gibi direksiyon simidi ya da orta konsol üstünden de çalıştırılabiliyor. Bunun yanında, tüm müzik kaynakları da ses ile aktive edilebiliyor.

Alain Visser: ” Ses ile etkinleştirme özelliğiyle kombine edilmiş bu sezgisel kullanıcı arayüzü ile sadece adını söyleyerek istediğiniz müzik parçasını çalabilirsiniz. Çok hızlı bir internet tarayıcısı ile birlikte, yaklaşık 20 fonksiyon ve uygulama üzerinden geniş bir seçim olanağı sunan Sensus Connected Touch, rakiplerimizin çözümleri ile karşılaştırıldığında olağanüstü,” diyor.

Wi-Fi bağlantısı

Bağlantı, otomobile monte edilmiş bir 3G/4G aparatı ya da sürücünün cep telefonu üstünden yapılıyor. Cep telefonu ve Sensus Connected Touch arasındaki internet verisi aynı zamanda Wi-Fi üzerinden transfer edilebiliyor. Bu da Wi-Fi ağının otomobildeki herkesle paylaşılabilmesi anlamına geliyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!