Otohaber

VW Tiguan üç değişik versiyonuyla geliyor

VW Tiguan (2016)

Tanıtımı Frankfurt Otomobil Fuarında geçeklenen yeni nesil VW Tiguan ondan önce Avustralyada Reklam çekiminde yakalanmıştı. Daha önce hafif bir makyaj uygulamasıyla güncel tutulmaya çalışılan model, bu sefer tasarımcılardan olgunlanmış ve sportif bir VW Tiguan görüntüsü sergiliyorlar. Yeni nesil Tiguan normal versiyonun yanında bir hibrit versiyonu GTE ve sportif versiyonu R-Line olarak adlandırılan satışa sunuluyor.

Hem önden çekişli hem de 4×4 olarak alınabilecek yeni model eski modele göre 50 kg hafiflemiş aynı zamanda eskisine göre 60mm uzamış, 30 mm genişlemiş ve 33 mm de alçalmış. Aks mesafesi de 77 mm artarak 2.681 mm’ye ulaşmış. Eski VW Tiguan’a göre yeni modelde arka yolcuların da konforunu sağlaya bilmek için diz mesafeside 29 mm arttığını da belirtiyor. Aracın arka koltukları en gerideki konumundayken bagaj hacmi 520 litre oluyor ayrıca arka koltuklar tamamen katlandığı zaman ise bagaj hacmi 1.615 litreye kadar çıkıyor.

VW Tiguan GTE (2016)Yeni Tiguan’da motor seçenekleri olarak ise 125 beygir, 150 beygir, 180 beygir ve 220 beygir olmak üzere 4 farklı güç seçeneği sunan TSI benzinli motorların yanında 115 beygir, 150 beygir, 190 beygir ve 240 beygir güç üreten 4 adet de TDI dizel motorların yer alması bekleniyor. 240 beygir ile motor seçenekleri arasında en güçlü olan ise 2.0 litrelik çift turbolu bir motor.

Güvenlik sistemlerinde ise acil durum fren sistemi ile yaya tespit sistemi standart olarak sunulurken, ön tarafı görüntüleyen kamera sistemi gibi bazı donanımlar ise opsiyon olarak sunuluyor.

VW Tiguan R-Line versiyonda standard versiyonuna göre daha spor bir görünüm, 19 inç standart veya 20 inç opsiyonel jantlar, agresif tasarımlı yeni ön tamponlar, spor koltuklar ve spor bir direksiyon ile iç mekanda sportif bir dekorasyon söz konusu.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!