Otohaber

Tesla Model S’e rakip Porsche Mission E

Porsche Mission E Concept

Alman spor otomobili üreten dev firma Porsche Frankfurt Otomobil Fuarında Tesla Model S’e rakip olarak gelebilecek yeni elektrikli konsept otomobili Mission E’yi tanıttı. Beyaz renginde tanıtılan Porsche Mission E elektrikli olmasına rağmen sportif dış görünümüyle dikkat çekiyor.

Bu araba sportif görünümüyle ve elektrikli motoruyla 500 km’den daha fazla menzil ve 600 beygir üretiyor. Benzinli otomobillere taş çıkaran elektrikli araba 3,5 saniyede 0-100km/s ulaşıyor. Diğer bir özelliği ve henüz Tesla’da bile olmayan özellik ise araçın pilinin % 0’dan % 80’e kadar dolması için gereken sürenin ise yalnızca 15 dakika olduğu belirtiliyor.

600 beygirli güçü sağlayabilmek için Porsche iki adet elektrikli motor kullanıyor ve böylece dört tekerden çekiş sağlıyor. Batarya aracın zeminine konumlandırılmış, yani ön ve arka aksın tam ortasına. Böylelikle hem ağırlık dağılımı en iyi şekilde sağlanmaya çalışılmış, hem de aracın ağırlık merkezi ortalanmaya çalışılmış. Önde 21 inç, arkada 22 inç boyutunda olan jantlar ise tamamen karbondan üretilmiş.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!