Jaguar

Yaban kedi yeniden mırıldıyor – Jaguar F-Type SVR

Jaguar F-Type SVR

Yaban kedi yeniden mırıldıyor – Jaguar F-Type SVR

Jaguar’ın 550 beygir güç üreten ve 2015’te satışa sunulan spor F-Type R modelin üretimi sonuna yaklaşırken, İngilizler yeni modellerini sundu. Bu yıl düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarında  prömiyerini yapmaya hazırlanan otomobil aynı şekilde Cabiro ve Coupe tarzında üretilecek.

Jaguar F-Type SVR

Daha resmi olmayan yeni Jaguar F-Type SVR modeli bir satış broşürü sayesinde ilk resmi fotoğrafları ve detaylı bilgiler basına sızdı.

Sınırlı sayıda üretilen 575 beygirli ‘Project 7’ adlı otomobilde görev yapan motor, Jaguar’ın yeni Cabrio ve Coupe F-Type SVR modellerinde de bulunacak. Kaputun altında bulunan 5.0 litre hacimli V8 motoru 575 beygir güç ve 700 Nm tork üreterek görevini yapacak. 575 beygir ile 0’dan 100 km/s 3,7 saniyede ulaşabilen Jaguar F-Type SVR’nin maksimum hızı Coupe versiyonunda 322 km/s – Cabrio versiyonunda 312 km/s. 100 km’de 11.3 litre yakıt tüketen F-Type SVR’nin CO2 emisyonu 269 g/km.

Jaguar’ın özel tasarım bölümü yeni modellerine daha büyük bir difüzör eklerken tamponun sağında ve solunda bulunan çift çıkışli 12 kilo ağırlığında olan titanyum spor egzoz sistemi bulunuyor. Ön bölümde ise yenilenmiş tampon otomobile daha agresif görüntü sağlayarak aynı zamanda soğuk havayı frenlere ve motora yönlendiriyor.

Jaguar F-Type SVR

Arkada bulunan ve özellikle yüksek tutulan büyük spoyler otomobile sadece güzel bir görüntü sağlamıyor. Bu büyük spoyler otomobile daha iyi bir aerodinamik sağlayabilmek için 113 km/s süratte otomatik açılıyor ve 80 km/s’te yine dinlenme pozisyonuna dönüyor. Cabrio modelinde spoyler 97 km/s açılıyor ve 64 km/s’te kapanıyor. ‘Dynamic Modunda’ maksimum hıza ulaşabilmek için spoylerin açılmasını düğmeye basarak engelleme seçeneğinizde var.

Güçlendirilmiş süspansiyonlar sayesinde asfalta daha yakın olan Jaguar F-Type SVR’nin iç mekanında sürücüyü alüminyum vites kürekleri spor direksiyon ve deri kaplamalı spor koltuklarda elmas şeklinde dikiş şeritleri bekliyor. 

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!