Casus Foto

Casus: Mercedes-AMG GT-R (2016)

1-mercedes-benz-amg-gtr-spy
© Stefan Baldauf

Casus: Mercedes-AMG GT-R (2016)

Mercedes-Benz 2016 yılında muhteşem AMG GT3 yarış versiyonu modelini seri üretime hazırlıyor. Test aşamasında olan prototip fotoğrafçıların objektiflerine yakalandı. Mercedes-AMG GT-R dış görünümünü yarış versiyonu GT3’ten yararlanıyor. Arka bölümde bagaj kapağın üstüne ise büyük sabit spoyler, yeni difüzör ve merkezi olarak yerleştirilmiş çift egzoz çıkışları bulunuyor. Yarış versiyonundan bire bir eklentiler olmasada yeni modelin ön bölümünde benzerlikler var. Ön tamponda yeni tasarım sayesinde daha geniş hava girişleri dikkat çekiyor.

2-mercedes-benz-amg-gtr-spy

Yeni Mercedes-AMG GT-R’de, SLS modelinde kullanılan 500 ve 520 beygir güçünde olan  6.2 litre hacimli V8 motoru kullanılmayacak. Bu modelde çift turbo beslemeli 4.0 litrelik V8 motoru kullanılacak. Stuttgartlının turbo motoru 550 beygir güçünde olacak.

Mercedes-AMG GT-R’de büyük frenler, modifiye süspansiyon, hafif malzemeler ve geniş tabanlı tekerlekler gibi yenilikler eklendi. Tahminen yeni model Mercedes-AMG GT-R prömiyerini Cenevre Otomobil Fuarında yapacak.

Foto:© Stefan Baldauf

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!