Otohaber

Audi Nanuk

audi_nanuk

Audi Nanuk quattro konsepti sürpriz bir şekilde Frankfurt’ta tanıtıldı!

Ingolstadt markası, Almanya’nın Italdesign Giugiaro Parcour’a cevabı olarak görülebilecek Nanuk quattro konseptini sürpriz bir biçimde tanıttı. İki koltuklu araç güçünü tamamen yeni çift turbolu 5.0 litrelik V10 TDI’dan alıyor. Dizel motor 544 beygirin yanı sıra 1,000 Nm de tork üreterek 7 vitesli S tronic aktarım sistemine bağlanıyor.

1,900 kilogram tartılan Nanuk quattro, 0’dan 100’e ulaşabilmek için 3.8 saniyeye ihtiyaç duyarken maksimum 305 km/s hıza ulaşabiliyor. Oldukça ağır olmasına rağmen 100 kilometrede 7.8 litre yakıt tüketildiğini söyleyen Audi, bunu yeni yakıt pompasına ve ısı yönetim sistemine borçlu olduklarını belirtiyor.

22 inçlik devasa jantlar üzerine oturtulmuş olan modelin zemin ile arasında bulunan lastikler ön tarafta 235/50 ve arka tarafta 295/45 boyutunda. Karbon fiber seramik fren sistemi sayesinde durdurulabilen Nanuk quattro, elektonik olarak kontrol edilen amortisörlerle donatılmış havalı süspansiyonlara sahip. Bu sayede sürücü aracını normalden 30mm alçak veya 40mm yüksek düzeye kendi eliyle manuel olarak ayarlayabiliyor. Bu sistem aynı zamanda navigasyon sistemi sayesinde tahminci yol haritası bilgilerine ve sürüş hızına bakarak gövdenin yüksekliğini otomatik olarak da ayarlayabiliyor.

The concept rides on massive 22-inch wheels wrapped around in 235/50 tires for the front axle and 295/45 rubbers at the back, with stopping power coming from a carbon fiber ceramic braking system. The Nanuk quattro is equipped with an air suspension
Boyutlardan söz etmek gerekirse 4541mm uzunluğunda, 1990mm genişliğinde ve 1337mm yüksekliğinde bulunan aracın dingil aralığı 2710mm uzunluğunda. Karbon fiber destekli polimer bileşenlerden ve alüminyum Audi Space Frame’den yapılan gövde, Extreme Red boya cilası ile süsleniyor. Aracın ilgiyi hakeden bir diğer özelliği ise düşük hızlarda arka tekerleri ön tekerlerin aksi yönünde dokuz dereceye kadar döndürürken yüksek hızlarda tüm tekerleri aynı yöne çeviren sistem.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!