Otohaber

BMW 3 Serisinin radikal değişimi

BMW 3 (2018)

BMW 3 Serisinin radikal değişimi

Alman premium otomobil üreticisi BMW 2018’de yep yeni tasarlanmış 3 Serisini tanıtacak. Yeni nesi BMW 3 Serisinde sürücüleri bir sürü yenilikler bekliyor. BMW’nin ekmek teknesi kesinlikle 3 Serisi. Premium segmentte ait olan 3 Serisi’nin BMW satışların %24’ünü sağlıyor yani BMWde satılan her dördüncü araba bir 3 Serisi. Satışların azalmaması için BMW yüksek bir tempoyla G20 kod adı verilen yeni nesil 3 Serisini gücünü, karakterini, işçiliğini, görsel ve dokunsal kalitesini geliştirme çabasındalar.

Daha hafif bir karosere sahip olacak otomobil, geniş ekipman paketlerinin yanında tercih edilebilecek yüksek performans için power kit, daha güçlü frenler, uzaktan kontrollü park ve yarı otomatik sürüş gibi yardımcı asistanları sunacak. Yenilenen bilgi ve eğlence sistemi ise jest kontrolü ve ses aktivasyon üzeri kullanabilecek. Ayırca, uzaktan kontrollü park ve yarı otomatik sürüş gibi yardımcı asistanlarıda sunulacak.

Motorlara gelindiğinde ise, pek fazla değişiklikler olmayacak. 328i modelinde 2.0 litre dört silindirli motor 260 beygir güçünde olucak. 340i (eski 335i) modelinde 3.0 litre hacimli altı silindirli 365 beygir civarında bekleniyor. Sport modeli M3 ve M4 e-charger ve sulu enjeksiyon kullanan sıralı silindir motorlardan faydalanacak, böylece motor güç çıkışı 500 beygire ulaşabilecek.

Yeni nesil BMW 3 Serisinde en az iki çeşit Plug-In Hibrit beklentiler arasında. İlk alternatif, hibrit için 1.5 litrelik motor artı 82 beygir elektrik motoru ile yaklaşık 50 kilometre şürüş mesafesi yapabilecek. Diğer seçenekte ise 2.0 litre motor artı 122 beygirlik elektrikli motoru ile kombine edilerek 80 kilometre yol yapabilecek.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!