BMW

BMW i8 Spyder ile geleceğe bakış

BMW i8 Spyder Concept

BMW i8 Spyder ile geleceğe bakış

BMW, i8 Spyder’i Las Vegas’da düzenlenen CES teknoloji fuarında (6 – 9 Ocak) tanıtacak. Yeni model i8 Spyder roadster olarak daha çok keyif vaat ediyor. Fuarda seri üretime yakın bir model sergilenecek arabanın en dikkat çeken bilgi- ve eğlence sistemi olacaktır. Roadster havası veren bu konsept arabanın asıl amacı ise, 15-20 yıl içerisinde olan yenilikler ve değişiklikler. BMW Z1 modelinde tanıdığımız gibi bu modeldede kapılar eksik, böylece BMW i8 Spyder geleceğin otomobillerini sergiliyor. Ama ne yazıkki, seri üretime giren i8 Spyder’da kapılar olucak.

Aracın kokpitinde bir kaç düğme hariç tamamen dijital dokunmatik göstergelerden oluşuyor. Yolcu tarafında 21 inç genişliğinde 3 boyutlu yüksek çözümlü ekran bulunuyor. i8 Spyder’da yer alan yeni bilgi- ve eğlence sistemi BMW’den geliştirilmiş AirTouch sistemi ile çalışıyor, yani dokunmatik ekranda bilindiği gibi menülerde dokunarak kullanılırken şimdi bü prosedürü ekrana dokunmadan kontrol edebilirsiniz. Sürücü için ise önemli bilgiler bir Head-Up ekranı nda gösteriliyor ayrıca direksiyonun hemen arkasında sürücüye,  araba ve sürüş hakkında daha fazla bilgi gösteren bir ekran bulunuyor. 

Evet, BMW’nin  AirTouch teknolojisi 2015 Ekim ayından beri yeni BMW 7 Serisinde kullanılıyor. Doğru ama sade Telefon görüşmelerinde ve sesi kontrolünde jest kontrolü çalışıyor. BMW i8 Spyder’de ise tüm fonksiyonları jest kontrolü veya ses kontrolü üzeri kullanıla bilinir.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!