Otohaber

Tesla’nın rakibi Faraday FFZERO1

Faraday FFZERO1

Tesla’nın rakibi Faraday FFZERO1

Elektirikli otomobil konusu açıldığında, aklımıza ilk olarak Elon Musk’un kurduğu Tesla markası geliyor. 2014 yılında yeni kurulan Amerikan otomobil üretici Faraday Future Las Vegas’da düzenlenecek olan CES Fuarında elektrikli süper spor arabasını tanıtacak. Merakla beklenen otomobil Tesla’ya meydan okuyacak. Dış görünümüne baktığımızda, Faraday Future FFZERO1 aslında bir Le Mans yarış otomobili veya Batman’nin yeni arabası olabilirdi.

Tamamen elektrikle çalışan konsept otomobil FFZERO1’in seri üretime gece bilmesi için Faraday’in dizayn ekibi ve mühendisler son hızla çalışırken ve üretimini 2017 yılana planlanan otomobil Tesla Model S’ye rakip olacak. Grand Turismo konseptlerini andıran otomobilde tek bir kişi yer alıyor. Tek kişilik kabinde, sürücü 45 derece eğimli oturarak önündeki dijital gösterge panelini önünde görebiliyor ayrıca oval direksiyon simidinin göbeğinde akıllı telefonunuzu bağlayarak otomobilin fonksiyonlarını kullana bilirsiniz.

Konsept FFZERO1’in en etkileyici teknik verileri ise 1.000 beygire sahip olması. Bu 1.000 beygir güç, dört elektrikli motordan oluşan bir ekip sağlıyor. Faraday bu otomobili VPA platformu üzeri kurmayı ve ayrıca aerodinamikliği sayesinde maksimum 320 km/s olması  planlanıyor ayrıca şaside bulunan kanalar sayesinde hava direncini alçaltarak arabada bulunan bateri ve motorları soğutacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!