Citroen

Citroen DS3’e yeni yüz ve yeni özelliklerle geliyor

Citroen DS3 Facelift (2016)

Citroen DS3’e yeni yüz ve yeni özelliklerle geliyor

Fransız otomobil üretici tüm DS modellerini diğer modellerinden ayırarak ve ayrı bir kategoriye koyduktan sonra sıra şimdi DS modellerini yenilemeye geldi. İlk değişimi ise Citroen’in küçük model DS3 yaşıyor. Mart ayında satışa sunulması beklenen model revize edilmiş büyük DS logolu bir ön tampon, krom detaylar, LED’li farlar ve elden geçirilmiş jant tasarımı öne çıkıyor.

Citroen DS3 Facelift (2016)

78 farklı gövde ve tavan kombinasyonu sunulan DS3 ve DS3 Cabrio’da ayrıca 7 inç dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemide yenilendi ve orta konsolun üzerinde yaklaşık 20 düğme eksiliyor. Makyajlanmış yeni DS3 modelin karekterini çift çıkışlı egzoz sistemi, siyah 18 inç jantlar, siyah renginde bulunan fren kaliperler ve deri spor koltukları vurguluyor. Akıllı telefonlar ise MirrorLink veya Apple CarPlay üzeri otomobille bağlantı kurabilinir.

Citroen DS3 Facelift (2016)

Yardımcı ekipmanlarında da ön ve arka park asistanı, geri görüş kamerası ve yokuş kalkış desteği gibi özellikleri bir arada bulunuyor. Otonom frenleme sistemi sayesinde düşük hızlarda sensörler yardımıyla, çarpışma riskine karşı fren yaparak otomobilin durmasını sağlıyor.

Citroen DS3 Facelift (2016)

Citroen DS3’ün motorlarıda elden geçirilerek bir 110 beygirlik ve 130 beygirlik üç silindirli turbo beslemeli motor bulunuyor. İki motorda da 6 ileri otomatik vites yer alırken yüksek performanslı 1.6 litre hacimli dört silindirli turbo motor 208 beygir güçe ve 300 Nm tork üretiyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!