Otohaber

Hyundai Aslan

Hyundai Aslan

Dünya devi Hyundai, yeni lüks sedan modeline Aslan ismini verme kararı aldı. Hyundai Aslan bu yıl bitmeden piyasaya sürülecek.

İlk kez Mayıs ayında Busan Motor Show’da ‘AG’ adıyla tanıtılan yeni Hyundai, bu yıl sonuna doğru piyasaya sürülecek. Aslan’ın Kore’deki satış fiyatı 40 bin dolardan başlıyor. Aracın 3 litreden 3.3 litreye kadar farklı versiyonları olacak.

Aslan ismiyle ilgili olarak Hyundai’den yapılan açıklamada, ‘Yarattığımız otomobil özellikleri açısından tıpkı bir ‘aslan’ gibi. Soğukkanlı duruyor ama avcı özellikleri de var’ denildi. Aslan’ın ismi dahil tüm aşamasının tüketici taleplerine ve market araştırmalarına göre dizayn edildiğini söyleyen Hyundai yetkilileri, Aslan’ın otomobil üreticileri için yeni bir pazar yaratmasını bekliyor.

Genesis’ten daha küçük olacak

4.96 metre uzunluğundaki Aslan, Hyundai’nin 4.91 metrelik Grandeur marka otomobilinden daha büyük, 4.99 metrelik lüks sedan markası Genesis’den daha küçük olacak. Ancak Aslan, konforlu iç hacmi özelliği ile diğer modellere fark atacağı belirtiliyor.

Kore’de ithal otomobil satışları lüks sedan markaların liderliğinde yüzde 26 artarak 112.375 adede ulaştı. 2013’te Kore’de en fazla satılan lüks sedan marka 6.700 adet ile 520d BMW oldu. Audi A6 modeliyle 6.100 adetlik satış rakamına ulaşırken Mercedes E sınıfı 5.980 adet satıldı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!