Lexus

Japonlar’dan Lexus LC 500 ile coupe sınıfına saldırı

Lexus LC500

Japonlar’dan Lexus LC 500 ile coupe sınıfına saldırı

Lexus gerçekten başardı ve yaptı. 2012 Detroit Otomobil Fuarında tanıtılan ve çok beğenilen konsept LF-LC, 4 sene çalışmanın ardından, bu sene yine Detroit Otomobil Fuarında seri üretime hazır olan 2+2 Coupe tanıtıldı. Konsept modelden birçok tasarım öğeleri seri modeline aktarılmış.

Son zamanlarda diğer Lexus modellerinde de görebildiğimiz dev 3 boyutlu panjur Lexus LC 500 modelinde de bulunan ‘Diabolo’ ızgara ve üçgen LED farlar otomobile daha agresif bir görüntü sağlıyor. Mat alüminyum çerçeveli LED farlar tasarımları genel hatlara uyum sağlamış. Uzun kaputa ve akıcı hatları halinde karbon fiber tavana sahip olan Lexus LC 500 dev 21 inç jantlar üzerinde duruyor.

Lexus LC500

Lexus 500’ün şasisi tamamen yeni bir platform üzerine dayanmaktadır. Arka akstan çekişli olan yeni model, 473 beygirini 527 Nm tork üreten 5.0 litre hacimli V8 motorundan alıyor. Yeniliklerden biri ise güçünü arka aksa ileten 10 ileri vitesli otomatik şanzıman. Çift kavramlı şanzıman bulunmasada Lexus LC 500 0’dan 100 km/s sürate sadece 4,5 saniyede ulaşıyor.

Kaza önleme sistemi, aktif adaptif hız kontrol, şerit ayrılam uyarısı ve far asistanı gibi güvenlik sistemeleri bulunuyor. İç mekanda kaliteli malzemeler kullanılırken üç kollu direksiyon simidi ve dijital gösterge panelinin yanında yüksek yan desteklere sahip koltuklar ve büyük bilgi ekranı üzer Mark Levinson’dan gelen ses sitemi gibi fonksiyonları kullanabilirsiniz.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!