Otohaber

Performans modeli BMW X4 M40i

BMW X4 M40i

Performans modeli BMW X4 M40i

Dünyanın en prestijli ve en çok tercih edilen markası BMW firmasının coupe formlu SUV’u X4, en güçlü versiyonuna kavuştu. 3.0 litrelik 6 silindirli turbo beslemeli benzinli motorun çalıştığı bu güçlü model, toplamda 360 beygir güç ve 465 Nm üreterek segmentinde yeni olan bu modellerin en güçlüsü olmayı başarıyor. BMW X4 M40i’nin 0’dan 100 km/s hıza ulaşması ise 4.9 saniye sürerken, maksimum hız 250 km/s olarak açıklanıyor.

Dış görünümde meydana gelen değişimlere baktığımızda ise ön tamponda yeni tasarım detayları öne çıkarken, yan aynalarda gri renk kullanılıyor. Bunun nedeni yine uzaktan bakıldığında yırtıcı bir görünüm sağlamak olsa gerek. Ayrıca bu sportif SUV’un karakterini ortaya koyan çift kollu 20 inç’lik M hafif alaşım jantları da dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. Arka tarafta ise spor egzoz sistemi, siyah krom çıkışlarıyla aracın ismindeki M harfine yakışır nitelikte tasarlanmış.

Diğer standart modellere göre tasarım anlamında daha sportif görünen modelin, süspansiyonları da spor sürüş için ayarlanmış. xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi ise markanın karakteristik arkadan itişli otomobil sürüş hissini vermesi içinse yeniden ayarlanmış.

Yani genel olarak bakıldığında Alman devi BMW firması yine adının hakkını vermiş gibi görünüyor. Bu özellikleri ile yeni BMW yine alanında lider olacak ve tutkunlarını asla hayal kırıklığına uğratmayacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!