Casus Foto

Casus: Mercedes-Benz C-Serisi Cabrio AMG (2015)

1-mercedes-benz-c-class-cabrio-amg-2016

Casus: Mercedes-Benz C-Serisi Cabrio AMG (2015)

Yıl sonu yaklaşsada Mercedes-Benz modellerini sonuna kadar güncel tutuyor ve 2015’in sonunda C-Serisi modelin Cabrio artı AMG versiyonuyla satışa sunmaya hazırlanıyor.

2-mercedes-benz-c-class-cabrio-amg-2016

Dört kapıl olan sedan C-Serisine göre Cabrio modeli daha sportif olacak. Yeni model biraz daha geniş ve biraz daha alçak olacak dört kapılı sedana karşı. Resimlerde görebildiğimiz kadar dış ayanlar A-direği üçgeni içerisinde yer almıyor ve kapılara yerleştirilmiş. S-Serisi Coupe stiline yaklaşan C-Serisi Cabrio versiyonun bagaj kapağı daha düz ve geniş bir görünüme sahip.

Şimdiye kadar tüm casus fotoğraflarda tavanı Hardtop ile görüntülenmişti, bu sefer katlanır tavanı kumaşdan olduğunu görebiliyoruz. Yolucuların arkasından katlanan tavanın mekanizması aynı şekilde S-Serisi Cabrio’da yer alacak.

3-mercedes-benz-c-class-cabrio-amg-2016

Baz motor olarak C-Serisinde benzinli dört silindirli turbo motoru bulunuyor. Renault ve Mercedes-Benz iş ortaklığı üzere bir diesel dört silindirli motor seçeneklerde yer alıyor. Sunulan üç diesel motorlarda 163-204 beygir arası seçebiliyorsunuz. Benzinli motorların beygirler ise 156-333 arası olacak. Ayrıca, dört silindirli motorlara bağlı olan bir hibrid motor da mevcuttur. Tamamen elektrikle süre bilen Mercedes C-Serisi Cabrio böylece yaklaşık 50 kilometre sürebilir. En üst model ise AMG versiyonu. Bu modelde çift turbo, dört silindirli 4.0 litre hacimli V8 motor 450 beygir sağlıyor.

Üstü açıla bilir Mercedes-Benz C-Serisinin fiyatı ise dört kapılı sedandan 6.500 Euro daha pahalı olacak, yani 40.000 Euro’dan başlayacak. AMG versiyonun fiyat konusunda henüz bilgi yok.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!