Süperspor

Polonya’nın yarış arabası Arrinera Hussarya GT

Arrinera Hussarya GT

Polonya’nın yarış arabası Arrinera Hussarya GT

Polonya ne otomobil sektöründe nede yarış araba üretiminde bir rol almıyor ama bu iki rolu alan bir Polonyalı şirket var: Arrinera!

Arrinera 2014’te Polonya’da ‘Hussarya GT’ adlı bir yarış otomobilin projesini başlatmışt ve sonunda proje tamamladı. Arrinera Hussarya GT’nin tanıtımı Birmingham Otomobil Fuarında gerçekleştirilecek. Chevrolet Corvette’ten alınan 6.2 litrelik olan V8 motoru toplam 650 beygir üretebilirken, GT4 Seri yarışına yer alabilmek için otomobilin güçü 430 beygire düşürüldü.  0’dan 100 km/s’te 3 saniyede ulaşan Hussarya GT’den sadece 3 tane üretilecek. Normal Hussarya modelinden 50 kg daha hafif olan avantajlı GT modelin vücudu karbon fiberden oluşuyor maksimum 300 km/s ulaşıyor.

Yarış pisti için Arrinera bu özel modele büyük spoiler ve difüzör ekledi ayrıca otomobilin ön bölümünde buluna kanatlar ve spliter hava akımına yön veriyor. İç mekanda ise yarış koltukları ve sürücü güvenliği için kafes bulunuyor. Hussarya GT’nin en önemli fonksyonlarını ise yarış direksiyonunda bulunan düğmelerle kulanılıyor.

Arrinera, seri model Hussarya için 120.000 Euro isterken, sadece üç tane üretilecek olan Hussarya GT modelinin fiyatı 170.000 Euro istiyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!