Otohaber

Roadster Mercedes-Benz SL’e GT-Genleri

Mercedes-Benz SL (2016)

Roadster Mercedes-Benz SL’e GT-Genleri

Mercedes-Benz bu yıl düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarında makyajlanmış SL-Serisini tanıtacak. Tanıtımdan önce Mercedes-Benz yeni modelinin ilk fotoğrafını yayınladı ve ilk bakışta ise yeni model SL’in görünümü AMG GT modelini andırıyor ve otomobilin en önemli değişimi ise ön kısmında olacak.

Görüldüğü gibi tasarım öğesi olarak yeni SL-Serisinin elmas desenli ızgara yapısı ve AMG-GT modelini andıran LED farlar ön plana çıkıyor, ek olarak otomobilin stop lambaları ve arka tamponunda da değişiklikler yapıldığı bekleniyor. Böylece otomobilin diğer kalan hatlarından bilgimiz olmasada başka büyük değişiklikler bizi beklemiyor.

Makyajlanmış yeni Mercedes-Benz SL-Serisinin iç mekanındaki değişikliklerle ilgili henüz net bir bilgi verilmezken, daha büyük bir bilgi-eğlence sistemi, yeni dizayn edilmiş spor direksiyonu ve makyaja özel süslemeler tahmin ediyoruz.

Markanın üst sınıf roadster modeli olan SL’in hangi motorları kullanacağı ve fiyat konusunda henüz açıklanma yapılmasada, büyük bir tahminle motor seçeneklerinde büyük bir değişim olmayacak ve en düşük motor ise, her SL modellerdeki gibi, bir V6 SL400 motoru kaputun altında bulunacak. Yeni modelin ilk bahar 2016’da satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!