Otohaber

Skonda’nın isimsiz SUV Coupe’si

Skoda SUV Coupe

Skonda’nın isimsiz SUV Coupe’si

Skoda dur durak bilmeden yeni modellerini geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer ki modelimiz, Coupe SUV. Dış görünüş, performans, ve yetenekleri ile en büyük otomobil firmalarına taş çıkartacak. Skoda zaten SUV atakları ile bizlere yeniliklerin haberlerini vermişti. Skoda Coupe arkaya meyilli bir profile, eğimli bir çatı çizgisine ve yükseltilmiş sürüş pozisyonuna sahip olacak. Büyük alaşım jantlar ve Superb stili bir ön kısım bekleniyor.

Gövdede keskin çizgiler bulunurken, coupe görünümü vermek için bagaj kapağı yüksekte konumlandırılmış. Düşük CO2 emisyonu ve yakıt tüketimine sahip olması beklenen bir araç (110g/km ve 4.7 litre/100 km) sunan firma  GreenLine versiyonunu da çıkarabilir. Daha sonraki bir tarihte seriye hibrit versiyonlar da katılabilir. Skoda firmasının üst düzey bir yöneticisi coupé SUV’nin çıkacağını resmi olarak doğrulamadı ancak böyle bir modelin düşünüldüğüne dair güçlü ipuçları verdi. “SUV serimizi gelecekte büyütmeye devam edeceğiz” diyen sözcü “Tüm yeni modellerimiz sınıfında lider genişlik, değer ve kalite sunacak. Sınırımız sadece gökyüzü” diye konuştu. Buradan da anlaşılabileceği gibi Skoda firması saman altından su yürütme tabiri ile arkadan gelerek en iyilerin de iyisi olarak liderlik yarışında ilk sıra da olma çabasında.

Genel olarak bakacak olursak, bu modelin BMW X4’den daha geniş bagaj kapasitesine, daha fazla kafa ve bacak boşluğuna ve iç kabinde daha fazla depolama alanına sahip olması bekleniyor. X4, 500 litre (X3’ten 50 litre daha az) bagaj hacmine sahip, arka koltuklar katlandığında bu kapasite 1400 litre oluyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!