Otohaber

Üretimi sona erdi! BMW M3

BMW Logo

Alman otomobil firması BMW, en çok sevilen modellerinden M3 Coupe E92’nin önümüzdeki hafta üretiminin son bulacağını açıkladı.

Alman otomotiv devi BMW, artık bir efsane haline gelen M3 Coupe (E92) modelinin üretiminin sona erdiğini resmi olarak duyurdu.

M3 Coupe isim olarak sona erse de, 3 Serisi’nin artık 4 Serisi adı altında üretileceğini göz önüne alırsak jenerasyonun tasarımı M4 adı altında üretime devam edecek. Modelin üstü açılır versiyonunun üretimi Eylül ayına kadar sürecek. Ardından o da tasarım olarak olmasa da isim olarak tarihe karışacak.

1986 yılında üretimine başlanan M3 Coupe, bu süre boyunca 40 binden fazla satarak oldukça etkileyici bir başarıya imza attı. Sedan ve üstü açılır modelin de M3 markasına katkıları ile efsane haline gelen model, çizgisini hep bir adım öteye taşıyarak markanın bayrak gemilerinden biri olmayı başardı.

Yeni M4 serisi sedan, coupe ve convertible olmak üzere üç versiyonla piyasaya sürülecek. Modellerin 3.0 lt V6 450 beygir gücünde 550 Nm torka sahip çift turbo motor ile satışa sunulması beklenirken, 0’dan 100 km/s hıza çıkış süresi 4.2 saniyenin altında olacak.

Yeni BMW M4 Serisi 2014 yılı başında piyasaya sürülecek.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!