Otohaber

Volvo Concept XC Coupe

Volvo Concept XC Coupe Detroit

İsveçli otomobil üreticisi Volvo, 2014 NAIAS – Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni konsept modeli XC Coupe’nin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. 2015 Volvo XC90′nın tasarımı hakkında ip uçları veren 2014 Volvo Concept XC Coupe, iki kapılı, dört kişilik bir otomobil.

Volvo Concept XC Coupe, kardeşi Volvo Concept Coupe ile güçlü bir bağa sahip. Bununla birlikte, daha büyük 21 inç jantlar, daha fazla vurgulanmış çamurluk çıkıntıları ve daha yüksek tavan hattı, hep birlikte daha güçlü bir izlenime ve daha zengin, etkili bir görünüme katkıda bulunuyor.

Sportif crossover, hatchback tavan çizgisi, budaklı lastikleri, yüksek sürüş yüksekliği ve alt gövde kaplaması ile sağlam ve kullanışlı bir tasarıma sahip. Konsept, agresif bir tamponu, şık bir radyatör ızgarası ve T-şekilli farları gibi ön yüzündeki bir çok noktasını geçtiğimiz ekim ayında Frankfurt’ta tanıtılan Concept Coupe’den alıyor.

T şeklinde DRL farlar
Tıpkı Volvo Concept Coupe gibi Volvo Concept XC Coupe’nin yüzü de kaputtaki yeni girinti-çıkıntılar ve T şekilli DRL kılavuz ışıklarına sahip farlarla çevrili ‘yüzen’ ızgara ile karakterize edilmiş. Stop lambalarının görünümü de Volvo Cars’ın yeni tasarım yönüne dair ayırt edici bir unsur.

XC mirası
Volvo Cars, 1997′de V70 Cross Country’i tanıtarak yepyeni bir segmentin yolunu açmıştı. Bu seri o zamandan beri sürekli geliştirildi ve genişledi. Günümüzde ise XC60 ve XC70 aracılığıyla Volvo V40 Cross Country’den XC90′a kadar uzanıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!