Otohaber

Yeni roadster Mercedes-Benz SLC

Mercedes-Benz SLC

Yeni roadster Mercedes-Benz SLC

Mercedes-Benz SLK modelin 20 doğumgününü kutlayarak yeni bir imaj ve yeni bir isime sahip olacak. 2013’de casus fotoğrafları ile Almanya Nürburgring’te test sürüşüde yakalanan Mercedes-Benz SLC’nin yeni fotoğrafları ve satış tarihi yayınlandı. Makyajla birlikte yeni ismiyle yollara çıkacak SLC’deki “C” harfi modelin C Serisi platformu üzerinden yükseldiğine işaret ederken, yeni tampon, elden geçirilen elmas desenli ızgara yapısı, yeniden şekillendirilen farlar ve hareketli LED gündüz farları modeldeki değişikliklerin yalnızca isimle kalmadığını ortaya koyuyor. Ayrıca, daha sportif görünüme sahip arka tampon, yeni LED’li stop lambaları ve çift çıkışlı egzoz sistemi, makyajla birlikte gelen yenilikler arasında yer alıyor. SLC’nin 20 saniyede açılan metal tavanı ise artık 40 km/s hıza olan süratlerde açılıp kapanabiliyor.

Mercedes-Benz SLC

Yeni bir dış görünüme sahip olan SLC modelde iç mekanda da yenilikler görülebiliyoruz. Yeni tasarlanan spor direksiyon simidi, elden geçirilmiş tuş takımı ve alüminyum süslemeler, yeni gösterge paneli ve yeni bilgi-eğlence sistemi (command) dikkat çekiyor. Ayrıca güvenlik sistemlerinden Fren ve Far Asistanı, Kör nokta ve Trafik Levhaları tanıma asistanı gibi bir çok sistemler dahil olacaktır.

Mercedes-Benz SLC

Toplam beş motor seçeneği sunan Mercedes-Benz SLC dört Benzin motor arasında 250d adlı 204 beygir Diesel yer alıyor. SCL 180’de kullanılan 1.6 litre hacimli ünite 156 beygir güç, 250 Nm tork üretebilirken SLC 200’ün 2 litre hacimli ünitesi 184 beygir güç, 300 Nm tork üretiyor. Aynı motorun 245 beygir güç, 370 Nm tork üreten versiyonu SLC 300’ün kaputu altında bulunuyor.

AMG logosunu taşıyan V8 moturu yerine çift turbo beslemeye sahip 3.0 litre hacimli V6 motoru kullanan AMG SLC 43 adlı model 367 beygir güç, 520 tork üretiyor. Selefi SLK55 AMG’ye göre belirgin bir güç üstünlüğü olan bu versiyonun 0’dan 100 km/s hıza ulaşması ise 4.6 saniye. Aracın maksimum hızı ise elektronik olarak 250 km/s’de sınırlandırılmış.

Detroit Otomobil Fuarında sergilenecek olan Mercedes-Benz SLC’ten fiyat konusu henüz açık olmasada 2016 Mart ayında satışa sunulacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!