Modifiye

X6 ve Cayenne’i kovalayan Mercedes-Benz GLE 450 AMG

Mercedes-Benz GLE 450 AMG

X6 ve Cayenne’i kovalayan Mercedes-Benz GLE 450 AMG

Alman otomotiv devi, aynı zaman da dünyanın yakından tanıdığı ve takip ettiği Mercedes firmasının AMG ailesi her geçen gün genişliyor. Özellikle sport modelleri sürekli olarak kendine yeni deneyimler katarak büyümeye devam ediyor.

Normal üretim serisi olan Standart araçlarla çift haneli rakamlardan oluşan model adına sahip AMG versiyonları arasında yeni bir geçiş görevi üstlenen otomobillerden GLE 450 AMG, GLE 400’ün hemen üzerinde yapılandırılmış durumda. GLE 450 Coupe ve C 450 modellerinden oluşan ailenin üçüncü üyesi olan araçta ön tampon altı koruma çıtası, yan aynalar ve kapı camlarının çerçeveleri siyaha boyanan otomobilde 20 inç çaplı jantlar ve dörtlü çıkışa sahip egzoz sistemi de görev yapıyor. Bu güzel aracın iç mekanına doğru yolculuğa çıktığımızda ise , alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi ve sportif görünümlü gösterge tablosu gibi hafif  farklılıklar varken süspansiyon ve direksiyon sistemleri, daha sportif sürüşlere imkan verecek şekilde elden geçirilmiş.

GLE 400’de de görev yapan çift turbo beslemeye sahip 3 litre hacimli v6 motordan güç alan GLE 450 AMG 4MATIC 367 beygir güç, 520 Nm tork üretebiliyor. 9 ileri vitesli otomatik şanzımanla donatılan araç 0’dan 100 km/s sürate 5.7 saniyede ulaşabilirken maksimum sürati 250 km/s’te sınırlandırılmış.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!