Otohaber

2016’da Avrupaya 50 yeni model SUV geliyor

2016-suv-arabalar

2016’da Avrupaya 50 yeni model SUV geliyor

2016, SUV ve Off-Road araçlar için harika bir yıl olacağından eminiz. Özellikle kompakt ve orta sınıf SUV’lar da çok sayıda büyük yenilikler olacak.

Audi, BMW, Mercedes ve VW’den yeni SUV’lar

Bizim bakış açımıza göre yılın en önemli SUV’u ikinci nesil VW Tiguan. Piyasada en çok satan SUV anlamlı şekilde kilo veriyor. Yeni Euro 6 motorlara sahip olacak VW Tiguan 115 ve 240 beygir arası güç üretecek, böylece önceki nesil Tiguan’a göre %24 daha az yakıt harcayacak.

Stuttgart’lı Mercedes-Benz büyük ölçüde 2015 yılında nerdeyse bütün yeni SUV ve Off-Road modellerini tanıttı. 2016 yılında Stuttgartlılardan fazla beklenti olmasada bazı küçük tanıtımları olacak. Yeni tanıtılan GLS modeli müşterilerine bu yıl teslim edilecek ve GLC tarzında yeni bir SUV Coupe bekleniyor.

Münih’li otomobil üretici BMW, Mercedes-Benz gibi nerdeyse tüm SUV modellerini 2015 de tanıttı ve geriye kalan ise bu sene tanıtılacak olan X4 modelin M versiyonu. Diğer Bavyeralı otomobil üretici Audi ise bir kaç yeniliklerle karşımıza çıkacak. Audi yeni modellerini A4 Allroad, daha güçlü bir Q7 ve Plugin-Hybrid Q7 e-tron bu yıl içerisinde sergileyecek. Ama asıl beklenen modeller ise ikinci nesil Q5 ve kompakt sınıfı Q2 dört gözle bekleniyor.

Bunlar ve diğer pek çok yenilikler, sizi fotoğraf galerisinde bekliyor…

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!