Otohaber

Audi S8 Plus ile finale doğru

Audi S8 Plus
  • Audi S8 Plus
  • Audi S8 Plus
  • Audi S8 Plus
  • Audi S8 Plus
  • Audi S8 Plus
  • Audi S8 Plus

Audi’nin lüks otomobili S8 büyük adımlarla model değişikliğine yönelirken aktüel modelin S8 modeline yeni bir dokunuşla hem gücünü hem hızını arttırıyor.

Audi S8 PlusEğer Audi bir modeline ‚Plus‘ adını verirse, bu demektir kaputun altında büyük bir değişiklik oluşuyor. Küçük kardeşi, Audi S8’a göre, yeni model ‚S8 Plus’ gövdesinin altında saklanan 4.0 litrelik TFSI motoru ile 605 beygir güç ve 700 Nm tork sunuyor. Audi S8 Plus 2015 Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtıma sunulucak ‚Audi S8 Plus’ standart versiyonuna göre 85 beygir daha güçlü ve 0’dan 100 km/s hıza ulaşmak için yalnızca 3.8 saniyeye ihtiyaç duyarken, otomobilin maksimum hız ise elektronik olarak 250 km/s’de sınırlandırılmış. Sekiz kademeli otomatik şanzıman ve Quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle gücünü yere aktaran S8 Plus, 21 inç’lik hafif alaşım jantlara sahip.

Audi S8 Plusİç mekan’da ise dış tasarımda olduğu gibi sportif detaylar öne çıkıyor ve tamamen siyah deri döşemeye sahip S8 Plus’ta kırmızı kontrast dikişlerle sportiflik algısının arttırılması amaçlanırken, orta konsolda piyano siyahı detaylar ve paslanmaz çelikten vites topuzu ve pedallara yer veriliyor.

Standart S8’e göre yeni tasarlanmış spoylere ve ekstra karbon fiber parçalarına sahip olan model tek bir çerçeve içerisindeki ızgarası ve bal peteği tasarımındaki yan hava girişleriyle ayrılıyor ayrıca S8 Plus’ta aydınlatma teknolojileri de yenilenirken, Matrix LED teknolojili far ve dinamik sinyal lambaları sunuluyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!