Otohaber

Kia Gt4 Stinger Concept

Kia Gt4 Stinger Concept Detroit

2014 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda bir bomba da Kia standında patladı. Güney Kore merkezli üretici önden motor ve arkadan itiş ikilisini birleştirdiği Gt4 Stinger kompakt coupe konseptini otomobilseverlerin beğenisine sundu.

4.310 mm boya, 1.890 mm genişliğe ve 1.250 mm yüksekliğe sahip olan Gt4 Stinger’in dingil mesafesi 2.619 mm olarak açıklanıyor. 20 inç çaplı jantlarla donatılan konseptin farları, ön çamurlukların önüne dik bir şekilde yerleştirilirken büyük ön panjurun etrafı da aydınlatılmış. Delikli bir A sütunu tasarımına sahip olan aracın geniş çamurlukları güçlü bir görünüm sunuyor.

Genel hatlarıyla sade bir duruşa sahip olan hatchback arka kısımda büyük bir cam kapağa sahip. LED stoplar arasında otomobilin model ismi hologram olarak görülebilirken yuvarlak hatlı arka tamponun köşelerinde büyük egzoz çıkışları görülebiliyor. Konseptin splitter, yan etekler ve difüzörden oluşan aerodinamik kitiyse karbon fiberden üretilmiş.

2+2 oturma düzenine sahip GT4 Stinger’ın sabit kafalıklı ön koltukları yüksek yan destekleriyle dikkat çekerken şeffaf gösterge paneli, metal pedal seti, ışıklandırmalı havalandırma ızgaraları ve alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi sportif duruşu güçlendiriyor.

Kaput altında etkileyici bir ünite barındıran konseptin motoru 2 litre hacimli, turbo beslemeye sahip benzinli bir makine. 315 beygir güç üreten motor gücünü 6 ileri vitesli bir manuel şanzımanla arka aksa aktarıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!