Otohaber

Lexus RC

lexus_rc

Coupe bir spor otomobili olan RC, Lexus’un dört kapılı IS modelinden 30 mm daha uzun ve genişken, çizgisiyle de kompakt bir sedan şıklığına sahip. 70 mm daha kısa dingil mesafesiyle ekstradan çeviklik kazandırılan model, LF-CC konseptinin tasarımından ilham alınarak yaratıldı.

İlk bakışta agresif tasarımıyla öne çıkan Lexus RC, keskin far yapısı ve farklı ön ızgarasıyla dikkat çekiyor. İki alaşım jant seçeneğiyle satışa sunulacak olan model, 10 kollu 19 inç veya beş kollu 18 inçlik jant seçeneklerine sahip. Henüz teknik detayları belli olmayan RC, görsellerde yer alan RC350 modeli referans alınarak 3.5 litrelik V6 benzinli motor ile gelecek. Bunun IS300h modelinde olduğu gibi hibrit motor seçeneğiyle de gelmesi beklenen versiyonda dört silindirli 2.5 litre motor ile elektrik motoru kombine bir şekilde güç sağlayacaklar.

İç kısımda Lexus’un klasik haline gelen sportif ve lüks detaylarını barındıran RC, orta konsolda 7 inçlik bilgi ekranı, ahşap detaylı konsol, dokunmatik unsurlar ve deri koltuklar ile gelecek.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!