Otohaber

Ultralüks ve V12 motorlu Mercedes-Maybach S600

Mercedes-Maybach S600

Mercedes-Benz firması geçtiğimiz yılın sonlarına doğru görücüye çıkardığı en lüks modeli Maybach S600 ile gören herkesi şoka uğratmıştı. S Serisi araçları ile Maybach özelliklerini buluşturan Mercedes-Benz, bu araç için yayınladığı kısa bir tanıtım videosu ile yine tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başardı.

Mevcut durumda mühendislik harikasından da öte lüks araçları ile tanıdığımız bu dev firma, bitmek tükenmek bilmeyen yeniliklerine Maybach S600 modelini de ekleyince Ultra Lüks kategorisinin sınırlarını zorlar hale geldi. Rolls Royce ve Bentley gibi isimlerin yer aldığı bu segmentin yeni üyesi, Mercedes-Benz tarafından “mühendislik ve sanatın birleşimi” şeklinde nitelendiriliyor. S Serisi otomobillerden daha uzun bir aks mesafesine sahip olan Maybach S600 baştan sona lüksün tanımını yeniden yazıyor. Aracın içerisinde yok yok. Her şey var. O kadar geniş ki, bir daire ferahlığı sunuyor. İçi ise en lüks uçak modellerinin kabinlerini andırıyor. Öyle sanıyoruz ki Mercedes bu modeli ile lüks kategorisinin lideri olma alanında birinciliğe göz dikmiş gibi duruyor.

Sınırlı sayıda üretilen bu ultra lüks otomobilde, yolcunun ve sürücünün konforu için her şey düşünülmüş. Koltukların rahatlığı, iç teknoloji, araç performansı ve daha fazlası. Maybach S600 yalnızca görüntüden ibaret değil elbette. Otomobilin çift turbo beslemeli 6 litre V12 motoru 530 beygir güç ve 830 Nm tork üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyede ulaşan Maybach S600’ün maksimum hızı ise 250 km/s.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!