Otohaber

VW Tiguan GTE Active Concept

1-vw-tiguan-gte-active-concept

VW Tiguan GTE Active Concept

Üç motor bir motordan daha iyidir diye düşünen VW, Plug-In Hibrit konsept model GTE Active Concept’e seçeneklerde bulunan üç motor ekledi. Kaputun aldında 110 beygirlik 250Nm tork üreten 1.4 litre hacimli TSI motoru ve 40 kW 220 Nm tork üreten elektrikli motor bulunuyor. Arka aks da bulunan 85 kW 270 Nm tork üreten ikinci bir elektrikli motor dört tekerden çeker sistemini destekliyor. Elektrikli motorlar ise güçlerini 12,4 kWh büyüklüğünde olan lityum-iyon pilinden alırken, Tiguan GTE Active Concept’e bulunan özel altı ileri vitesli çift kavramlı şanzımana sahip olan model toplam 225 beygir güç üretiyor.

2-vw-tiguan-gte-active-concept

Kalkışta, Tiguan GTE her zaman ilk önce elektrik modunda arkadan çekişli olarak sürüşe başlar. Eğer 120 km/s’ti geçmeseniz dolu pille elektrik modunda toplam 32 km menzil ulaşabilirsiniz, daha hızlı sürüşlerden turbo beslemeli Benzin motor devreye girer ve ön elektrikli motor bir jeneratör olarak görev görür. 7 saniyenin altında maksimum 193 km/s hız yapabilen Tiguan GTE 2016 Detroit Otomobil Fuarında sergilenecek.

VW GTE Active Concept  özel kırmızı boya ile kaplanmış ve arazi ekipmanlarla donatılmış. Offroad’ta kullanışlı olabilmesi için araçın zemine mesafesi 45 mm yükseltilmiş  ve 16 inç jant 245/70 tekerlekler eklenmiş. Üst tavana monte edilmiş LED yardımcı farlar dikkat çekiyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!