Otohaber

Yenilenen dört çeker sistemi ile Porsche 911 ailesi

Porsche Carerra 4 (2015)

Yenilenen dört çeker sistemi ile Porsche 911 ailesi

Otomotiv devi ve taraflı tarafsız herkesin favorisi Porsche elden geçirilmiş olan 911 Carrera 4, Carrera 4 Convertible ve Targa 4’ün tüm detaylı görüntülerini bizlerle paylaştı. Düzenlenmiş 911 baz alınarak geliştirilen ve iyileştirilen otomobiller standart 911’e kıyasla daha geniş arka çamurlukları ve stopları birbirlerine bağlayan yenilenen ve “üç boyutlu” hale gelen arka ışık çizgisi ile dikkatleri üzerlerine topluyorlar. 

Güçlerini yeni 3.0 litre hacimli çift turbolu altı silindirli motordan alan otomobiller Carrera versiyonunda 370 beygir güç ve 450 Nm torka sahipken, S versiyonunda ise 420 beygir güç ve 500 Nm torka sahip oluyorlar. Yani bu da bize eşi benzeri olmayan bir performans sunuyor. Yeni motora sahip elden geçirilmiş Porsche 911 Carrera 4 PDK şanzıman ve Sport Chrono paketi ile birlikte 0-100 km/s hızlanmasını 4.1 sn’de tamamlarken, aynı otomobilin S versiyonu aynı hıza 3.8 sn’de ulaşmayı başarıyor. Bahsi geçen araçların maksimum hızları ise seçilen gövde tipine göre 287 km/s ile 305 km/s arasında değişiyor.

Geliştirilmiş ve yenilenmiş dört tekerlekten çekiş sistemi, standart olarak sunulan adaptif PASM (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) ve 10 mm alçaltılmış sürüş yüksekliği ise yenilenen otomobillerin diğer öne çıkan özellikleri olarak dikkat çekiyor. Genel olarak bakıldığında Porsche firması istenileni vermiş gibi görünüyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!