BMW

Lüks 7 Serisi Cenevre’de tanıtılacak – Alpina B7 Biturbo xDrive

Alpina B7 Biturbo xDrive

Lüks 7 Serisi Cenevre’de tanıtılacak – Alpina B7 Biturbo xDrive

Son model BMW 7 Serisinde en güçlü 750i adlı modelde 4.4 litre hacimli V8 çift turbo beslemeli 450 beygirlik motor bulunuyor. Yeni Alpina B7 Biturbo bu model üzerine inşa edilecek.

Alpina yeni B7 Biturbo modeli içn aktüel modelden yararlanarak motor gücünü 608 beygir güç ve 800 Nm tork üreten Alpina B7 Biturbo 0’dan 100 km/s 3,7 saniyede tamamlarken Alpina’dan optimize edilen 8 ileri vites otomatik spor şanzıman motorun güçünü dört tekerlekten çekişli sisteme iletiyor. Ortalama yakıt tüketimi ise 10,4 litre olarak belirtildi.

Alpina B7 Biturbo xDrive

Ayrıca Alpina süspansiyonlarıda elden geçirdi. Havalı süspansiyon sistemi elektronik ayarlanabilir amortisörler ile kombine edilerek aktif ileri görüşlü amortisör kontrolü, arka aks yönetimi ve otomobilin yan yatmamasını sağlayan roll center stabilize asistanını eklendi.

Sport+ modunda tüm elektronik ekipmanlar maksimum spor programına geçiyor ve daha dinamik sürüş için otomobili 20 mm alçalıyor. 35 km/s’te kadar otomobili yükseltip alçaltabiliyorsunuz. Kapak kontrollü iki çift çıkışlı çelik spor egzoz sistemi bas temelli sesi çıkarıyor.

Cenevre Otomobil Fuarında tanıtımı yapılacak olan Alpina B7 Bitrubo’da klasik Alpina jantları görebiliyoruz. 20 inç büyüklüğünde olan jantların arkasında yine Alpna’dan elden geçirilmiş güçlendirilmiş fren sistemi bulunuyor. Opsiyonel olarak 21 inç jantlarda sipariş edilebilinir.

Alpina B7 Biturbo fiyatı 147.300 Euro’dan başlıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!